Always a Witch – нова серија од Нетфликс

Доколку сте љубител на серии со натприродни моќи, тогаш вреди да ја погледнете новата серија од Нетликс, „Always a Witch“ (Засекогаш вештерка).

Дејството се одвива во Колумбија, па јазикот на кој се говори е шпански – уште еден плус ако сте љубител на овој јазик.

Во серијата се работи за вештерка која во 17 век била осудена на смрт, но успева да преживее и некако завршува во 21 век. Излезена е првата сезона и има 12 епизоди. Патување низ времето и магија е совршена терапија за бегство од реалноста.

Погледнете го трејлерот и уживајте.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s