Фотосесија од која срцата ќе ви запрат: Прентовиќ и Калунџиевска – воодушевувачки тим!

Во една малечка земја од која секојдневно се иселуваат еден куп луѓе, ние сè уште имаме ѕвезди кои силно светкаат и го бараат нашето внимание. Уметноста е лек за душата и за уметникот и за моделот, а и за публиката. А кој не би сакал да си ги зацели раните со нешто магично за очи? … Продолжи со читање Фотосесија од која срцата ќе ви запрат: Прентовиќ и Калунџиевска – воодушевувачки тим!

Да ставиме крај на омразата и предрасудите кон она што ни е непознато – Психологот Давид Тасевски за ЛГБТ

Живееме во земја која речиси за сè има многу назадни размислувања полни со предрасуди и омраза. ЛГБТ луѓето се доста загрозени, иако во светот одамна уживаат еднакви права со сите. Со цел да дадеме квалитетно мислење со кое би помогнале да ги срушиме табуата за геј луѓето, решивме да побараме одговори од Давид Тасевски кој … Продолжи со читање Да ставиме крај на омразата и предрасудите кон она што ни е непознато – Психологот Давид Тасевски за ЛГБТ

Интервју со Моја Фитнес МАМА: дали е безбедно да се вежба после породување?

Во светот на Инстаграм - Македонија, имаме мајки кои и покрај својот исполнет живот, наоѓаат време своите искуства и знаење да го споделат со останатите. Една од нив е мајката и фитнес тренерот за постпородилно вежбање, Мери Амбросова или позната како Моја Фитнес МАМА. Мери е позитивна жена со самодоверба која воопшто не се срами … Продолжи со читање Интервју со Моја Фитнес МАМА: дали е безбедно да се вежба после породување?

Интервју: Да научиме нешто повеќе од Елена Неделковска за „Активности за деца“

Помина извесно време откако последно разговаравме со родители од Македонија. На Инстаграм ја имаме мајката Елена Неделковска која има профил под име „Активности за деца“. Ова не е обичен профил каде што се објавуваат фотографии од слатки бебиња, туку, тука може да научите нешто што ќе ви користи вам и на вашите деца. https://www.instagram.com/p/Bwgf0zwHroV/ И … Продолжи со читање Интервју: Да научиме нешто повеќе од Елена Неделковска за „Активности за деца“

Интервју со Марија Тенева: Разводот е тежок и стресен

Да се биде во долга љубовна врска или брак, а потоа да се заврши целата приказна, некогаш знае да биде олеснувачки, но некогаш не. Еве што има да ни каже Марија Тенева за нејзината животна борба со анксиозноста и депресијата. Рековте дека кај вас се јавила анксиозноста и депресијата откако сте се развеле од сопругот. … Продолжи со читање Интервју со Марија Тенева: Разводот е тежок и стресен