Анксиозност во лето и како да се заштитите од високите температури

Високите температури може да предизвикаат засилени температури кај луѓето кои се борат со анксиозност и панични напади. На фотографиите подолу можете да прочитате како да се заштитите во лето. Исто така, во лето е голем притисокот од луѓето по социјалните мрежи. Додека гледате фотографии од среќни луѓе кои уживаат во летните авантури, потсетете се дека … Продолжи со читање Анксиозност во лето и како да се заштитите од високите температури

Корисни трикови за убавина кои секоја девојка треба да ги знае

Ако немате идеја како да си ги издепилирате веѓите, да си ја бојадисате косата, да ги исчистете четките за шминка итн., погледнете го ова видео од 20 минути и ќе добиете прекрасни идеи. https://www.youtube.com/watch?v=RBnHrN3sXqc Доколку сакате да читате повеќе, заследете го Смајли.мк на Фејсбук и Инстаграм.

6 совети кои ќе ви помогнат да престанете претерано да размислувате

Го знаете она кога некоја работа ви влегува в памет и не можете да престанете да мислите на неа и претерано ја анализирате? Тоа на англиски се вика „overthinking“(овертинкинг) што значи претерано размислување кое обично ги прави нештата покомплицирани од што навистина се. Претераното размислување ве тера да го преоптеретите мозокот повеќе отколку што треба … Продолжи со читање 6 совети кои ќе ви помогнат да престанете претерано да размислувате

8 начини кои ќе ви помогнат да се справите со анксиозноста во врската

Има луѓе кои во своите животи многу често биле во љубовни врски во кои завршувале со скршено срце. Постојаното влегување во разочарувачки врски освен што ги растажува и демотивира, може да предизвика и анксиозност кај овие луѓе. Всушност, оваа анксиозност луѓето ја добиваат само кога станува збор за врска. Ви се случило ли повеќето ваши … Продолжи со читање 8 начини кои ќе ви помогнат да се справите со анксиозноста во врската

Нашите мисли енергетски го креираат нашиот живот и секојдневие. Како да ги промениме руминирачките мисли?

Постојано ви се случува да се чувствувате тажни и без енергија? Сте се запрашале ли дека можеби причината сте самите вие, а не околината? Прочитајте што има да каже психологот и психотерапевтот Ивана Хаџиванова за негативните мисли. „Руминирачкиот начин на мислење е залудно губење на животна и креативна енергија. Изборот е ваш, дали сакате да … Продолжи со читање Нашите мисли енергетски го креираат нашиот живот и секојдневие. Како да ги промениме руминирачките мисли?