Ајде, не се секирај, не е крај на свет… или?

Деновиве и не е толку лесно да се тешиме со „Ајде, не се секирај, не е крај на свет...“ бидејќи не знаеме. Ништо не знаеме. Ова наликува на некој научно-фантастичен филм. Ова се чини како дооолг кошмар, како некоја дупка; си легнуваш и мислиш дека кога ќе се разбудиш сè ќе биде нормално, ама не … Продолжи со читање Ајде, не се секирај, не е крај на свет… или?

Не можеме да ги спакуваме куферите, но можеме да останеме дома за да се спасиме

Се наоѓаме во несекојдневна ситуација која некои од нас не' доведува до чувства на зголемена анксиозност, депресивни мисли, а и панични напади. И покрај тоа што Интернетот е неверојатно корисен во овој период, информациите кои постојано кружат знаат да ни создадат дополнителен стрес. Тука спаѓаат и лажните вести или насловите кои служат само за да … Продолжи со читање Не можеме да ги спакуваме куферите, но можеме да останеме дома за да се спасиме

Фотосесија од која срцата ќе ви запрат: Прентовиќ и Калунџиевска – воодушевувачки тим!

Во една малечка земја од која секојдневно се иселуваат еден куп луѓе, ние сè уште имаме ѕвезди кои силно светкаат и го бараат нашето внимание. Уметноста е лек за душата и за уметникот и за моделот, а и за публиката. А кој не би сакал да си ги зацели раните со нешто магично за очи? … Продолжи со читање Фотосесија од која срцата ќе ви запрат: Прентовиќ и Калунџиевска – воодушевувачки тим!

Децата во Македонија жртви на врсничко насилство

Првиот месец од оваа учебна година речиси заврши, до крајот остануваат уште осум месеци. За некого овие месеци ќе летнат исполнети со среќа, смеа, желба за учење и дружење, ама за некого тоа ќе биде само сон. Во текот на наредниве осум месеци знаете ли колку деца ќе ги боли мешето или ќе им се … Продолжи со читање Децата во Македонија жртви на врсничко насилство

Донирајте и спасете ја младата Наташа Трпевска

Почитувани! Да ѝ помогнеме на Наташа Трпевска, млада девојка која има 35 години и боледува од леукемија. Недостигаат 30 000 евра за третман со матични клетки. Средствата за донација можете да ги уплаќате на нејзинатажиро-сметка 370000015300032 во Еуро Стандард Банка. Да ѝ помогнеме на оваа млада девојка да продолжи со својот живот понатаму!