7 причини зошто семејство е важно (+совет)

Она што сме денес е благодарение на нашето семејство. Тие се со нас од самиот почеток. Биле тука кога за првпат сме заплачиле, сме го добиле првиот заб, сме ги направиле првите чекори, сме паднале од точак, сме се вљубиле за првпат, сме добиле скршено срце, итн. Кога и да имаме некаков проблем секогаш трчаме … Продолжи со читање 7 причини зошто семејство е важно (+совет)

Што се случило на Велики Четврток и предлог Велигденски декорации

Убавината на празниците е во тоа што се спојуваат семејствата и пријателствата. Има позитивна енергија, песна и смеа. Со декорирањето на јајцата се ослободуваме од стресот и се забавуваме. Што е Велики Четврток? Во четвртокот пред Пасха, односно Велики Четврток, Господ Исус Христос се враќа во Ерусалим каде ја востановува Новозаветната Пасхална жртва. Црквата на овој ден си … Продолжи со читање Што се случило на Велики Четврток и предлог Велигденски декорации

Враќање во детството – рачно изработена игра „Супер Марио“

Плачка Играчка е блог каде што можете да најдете многу корисни информации и разни активности за вашите деца. Така, Плачка Играчка, овој пат нè враќа во детството кога нинтендото и Супер Марио беа наше секојдневие. Плачка Играчка објаснува: „Супер Марио е херојот од моето детство. За еден мој роденден, многу бев среќна кога на подарок … Продолжи со читање Враќање во детството – рачно изработена игра „Супер Марио“

Како изгледа едно локално училиште во Шведска (фото)

Скандинавските земји се познати по доброто образование. Во оваа статија имате можност да видите како изгледа едно локално училиште во Шведска и да дознаете некои од предностите кои ги имаат таму. Вакви и слични обувки си чуваат наставниците во училниците за да им биде удобно додека ги едуцираат учениците. Во Шведска е поважно да ги … Продолжи со читање Како изгледа едно локално училиште во Шведска (фото)

Како изгледа ПМС кај жените?

Кога жените се во ПМС (предменструалниот синдром) знае да настане тотален хаос во нивните глави. Па, еве преку следниве илустрации можете поубаво да разберете низ што минуваат жените секој месец. https://www.instagram.com/p/BuRp3b1HV-d/ https://www.instagram.com/p/Bve02p9ASI6/ https://www.instagram.com/p/Bvenmr1AmFw/ https://www.instagram.com/p/BvMjgleAtCb/ https://www.instagram.com/p/BrrLF8lBLP4/ https://www.instagram.com/p/BvkIQHnAFMt/ https://www.instagram.com/p/Bvsaj6oBnkR/ https://www.instagram.com/p/BvwF_wqHhpi/