Сникерс коцки – десерт за вас или вашите гости

Често знаеме да кажеме дека недела е здодевен ден и немаме идеја како да го поминеме побрзо. Но, за креативните луѓе и за оние што знаат и сакаат да готват, никогаш не е досадно. Имате совршена можност денес да зготвите вкусен десерт. Рецептот е на Зачинето со љубов. Сникерс коцки  Фотографија: Зачинето со љубов Потребни состојки: … Продолжи со читање Сникерс коцки – десерт за вас или вашите гости

Интегрална проја – рецепт за вкусна и здрава храна!

Почетокот на летото можеме да го означиме со споделување на еден лесен и здрав рецепт за интегрална проја. Рецептот е на Зачинето со љубов. Интегрална проја - рецепт Фотографија: Зачинето со љубов Потребни состојки: 2 чаши (200ml) пченкарно брашно1 чаша интегрално брашно2 чаши кисела вода100 мл маслиново масло1 пециво1 лажичка сол150 гр семки по желба … Продолжи со читање Интегрална проја – рецепт за вкусна и здрава храна!

Вкусен сос за тестенини со брокула

Бидејќи е викенд и еден од начините да се грижите за себе е да си направите нешто убаво за јадење, повелете рецепт за вкусен ручек или вечера. Потребни состојки: 1 пакетче тестенини по желба (најубави ми се макароните во форма на машна) 200 грама брокула (или ако сакате и повеќе) 100 грама моркови 500 мл. … Продолжи со читање Вкусен сос за тестенини со брокула