Always a Witch – нова серија од Нетфликс

Доколку сте љубител на серии со натприродни моќи, тогаш вреди да ја погледнете новата серија од Нетликс, „Always a Witch“ (Засекогаш вештерка). Дејството се одвива во Колумбија, па јазикот на кој се говори е шпански - уште еден плус ако сте љубител на овој јазик. Во серијата се работи за вештерка која во 17 век … Продолжи со читање Always a Witch – нова серија од Нетфликс

Фотографии и видеа од снимањето на продолжението на Беверли Хилс 90210

Фановите на оваа серија за помалку од еден месец повторно ќе уживаат во Беверли Хилс 90210. Во продолжение можете да погледнете фотографии од снимањето на серијата и да се потсетите на старите добри времиња. На фотографиите се забележува навистина голема промена во изгледот на актерите. Но, сепак, тие се живи и ќе имаме можност повторно … Продолжи со читање Фотографии и видеа од снимањето на продолжението на Беверли Хилс 90210

Предлог фамилијарен филм: Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Сигурно ви се случило денот да ви започне ужасно и потоа сè друго да се одвива катастрофално. Така и денот на Александар од филмот Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day (Александар и ужасно страшниот ден) започнува со мастика залепена во неговата коса, а потоа следат и ред други проблеми. Разочаран и … Продолжи со читање Предлог фамилијарен филм: Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Џ. К. Роулинг објавува 4 нови книги за светот на Хари Потер

Фановите на книгите и филмовите Хари Потер добиваат одлични вести! Писателката Џ. К. Роулинг објавува нови четири книги за светот на Хари Потер. После 20 години од објавувањето на првата книга за Хари Потер, ќе излезе електронска верзија на серија од четири кратки книги во кои ќе се раскажува за магиите, грижа за натприродни суштества, … Продолжи со читање Џ. К. Роулинг објавува 4 нови книги за светот на Хари Потер

Летово НОВО продолжение на култната серија од 90-те, Беверли Хилс!

Сигурно повеќето од вас се сеќавате на серијата Беверли Хилс кога ги одбележа 90-те години. За оние кои не знаат за што се работи, тоа е серија од 10 сезони која ги следи животите на група пријатели кои живеат во Беверли Хилс, Калифорнија. Во серијата имате можност да го следите развивањето на ликовите од училиште … Продолжи со читање Летово НОВО продолжение на култната серија од 90-те, Беверли Хилс!