Песна која ќе ја разберат луѓето со анксиозност

Додека пејачите прават песни за љубовта и сексот, младата пејачка Мејбл пред неколку дена објави песна посветена на анксиозноста. Мејбл има 23 години и оваа песна ја напишала инспирирана од нејзината борба со анксиозноста. Таа вели дека не било лесно додека ја пишувала песната бидејќи сепак, морала да гледа на позитивен начин. Оваа песна е … Продолжи со читање Песна која ќе ја разберат луѓето со анксиозност

Advertisements

Наместо кутија цигари или кафе, ДОНИРАЈТЕ за ДАРКО да може повторно да се движи

Броеви за донации:Телеком: 070-143-144Вип: 143-470Трансакциска сметка: 210501677982873 NLB банка. Јас Дарко Циревски 20 год. од Ресен во 2017 год. доживеав несреќа при скок во вода го повредив петтиот вратен пршлен, при што настана повреда на 'рбетниот мозок. Дијагностицирана ми е quadriplegia (одземеност на раце и нозе). По долготрајни терапии и вежби во центрите во Македонија, … Продолжи со читање Наместо кутија цигари или кафе, ДОНИРАЈТЕ за ДАРКО да може повторно да се движи

Животот не ти е даден за да тонеш

Додека тебе утробата те боли Зашто некој нешто превртено ти рекол Тие со сласт си се смеат и не им е гајле за твојата болка. Додека ти ноќе не спиеш Од тага што те заборавиле Тие се радуваат на животот. Додека тебе срцето ти се стега Оти ти се чини дека тапкаш во место Тие … Продолжи со читање Животот не ти е даден за да тонеш

Always a Witch – нова серија од Нетфликс

Доколку сте љубител на серии со натприродни моќи, тогаш вреди да ја погледнете новата серија од Нетликс, „Always a Witch“ (Засекогаш вештерка). Дејството се одвива во Колумбија, па јазикот на кој се говори е шпански - уште еден плус ако сте љубител на овој јазик. Во серијата се работи за вештерка која во 17 век … Продолжи со читање Always a Witch – нова серија од Нетфликс

Да ставиме крај на омразата и предрасудите кон она што ни е непознато – Психологот Давид Тасевски за ЛГБТ

Живееме во земја која речиси за сè има многу назадни размислувања полни со предрасуди и омраза. ЛГБТ луѓето се доста загрозени, иако во светот одамна уживаат еднакви права со сите. Со цел да дадеме квалитетно мислење со кое би помогнале да ги срушиме табуата за геј луѓето, решивме да побараме одговори од Давид Тасевски кој … Продолжи со читање Да ставиме крај на омразата и предрасудите кон она што ни е непознато – Психологот Давид Тасевски за ЛГБТ